Webp.net gifmaker

Директно

Актуелната  градоначалничка Наташа Петровска, директорот на ЈП Водовод, Горан Козаров   и советникот Зоран Стојчевски до ИО на СДСМ поднесоа кандидатури за градоначаник од редовите на СДСМ

 

 

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, ќе се кандидира за втор мандат на локалните Избори што треба да се одржат во Октомври годинава. Ова  го потврди во емисијата Директно на Тера, која ќе се емитува во четврток, пренесе телевизијата. 

 

Директорот на ХМС Стрежево, Менде Граматковски и министерот за локална самоуправа Горан Милевски, го потпишаа  договорот со кој се одобруваат финансиски средства за изработка на проект за изведба на нов ски центар на Пелистер.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани