Webp.net gifmaker

Денес

На Домот за стари лица во Битола „СЈУ Рајдер“ беше донирана облека, која поради ограничувања на ковид-19 се изврши само до влезната врата од објектот за да не се загрозат…
За првпат откако е отворен во педесеттите години од минатиот век , темелно се реконструира внатрешноста во Здравствениот дом во Битола, по целосна обнована Службата за Итна медицинска помош пред…
  Екипите на ЈКП "Водовод" Битола веќе 18 часа работат на изнаоѓање на дефектот на главната водоводна мрежа F150, на потегот од кружниот тек на влезот кон градот до детската…
Додека Битола е зафатена повторно од голем иселенички бран, Интимен театар поготви премиера која раскажува за желбата на група млади луѓе да останат во родниот град. Претставата „Леонс и Лена“…
Со цел на едно место граѓаните да добијат повеќе услуги од дражавните институции, во Битола денес е отворен центар за јавни услуги „Една точка за услуги”, проект на Министерството за информатичко општество и…
На неколку часа пред натпреварот на ЕУРО 2020 помеѓу Македонија и Украина,  атмосферата во Букурешт е вжештена. Голем број Македонци заминаа за Романија да ја бодрат од трибините македонската репрезентација.…
Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица и возила од јавен…
Владата на Република Северна Македонија на денешната 79-та седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе следните одлуки:- Почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува…
Утрово на Комисијата за заразни болести се донесоа следните одлуки кои ќе бидат предложени до Кризниот штаб. Од среда, 16 јуни  ➡️ Да се укине целосно полициски час. Епидемиолошката состојба…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани