Webp.net gifmaker

Денес

 Умерен, повремено засилен северен ветер денеска ќе услови опаѓање на температурата за околу 5 степени.
Во денешниот здравствен билтен,  во Битола се регистрирани 2 новозаболени од КОВИД-19, со што вкупниот број на позитвини од почетокот на пандемијата до денес е 70. Во моментот има 29…
Дали само полициски час може повторно да ја заузда епидемијата? На оваа тема анализира професорот на Техничкиот факултет во Битола д-р Дејан Трајковски. Спорер него другите три начини се дисциплина…
Со силно полициско обезбедување, рано утрово, во комбиња на Македонски пошти започна транспортот на гласачките материјали од печатницата „Киро Дандаро“ во Битола до општинските изборни комисии. Се врши дистрибуција на 1…
Новото надворешно осветлување на ЈП „Пазари“ оформи уште една фаза планирана со реконструкцијата. Исто така и во внатрешноста старите и дотраени светилки се заменети со нови лед светилки, кои се…
  Увид врз градежните активности на улица „13 јули“ денес изврши градоначалничката Наташа Петровска и директорите на јавните претпријатија. Петровска изјави дека со асфалтурањето  покриени се 3950 метри квадратни кал,…
(Фото: Поранешна прослава на Тајане Бојане на битолскиот Баир, фотографијата е позајмена од фб профилот на Љубица Здравковска Митревска)
  По 26 дена од почетокот на ковид кризата во Ресен и Преспа, денеска е прв ден да нема регистрирано ново заболени, туку напротив четворица оздравени. Од ден во ден…
Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 26-Куманово 4-Дебар 1-Штип 17-Тетово 9-Струга 3-Битола 1-Охрид 1-Гостивар 5-Крива Паланка 1-Кочани 1-Пробиштип-3,-Виница…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани