Webp.net gifmaker

Денес

Во Битола денес нема нови евидентирани болни со КОВИД-19. Во последните 24 часа во земјава се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19. - Скопје 53-…
Општинскиот кризен штаб во Битола денеска формираше  12 екипи со 12 пумпи за превентивно делување на терен доколку има ново невреме. 
Веќе час и половина екипите „Водовод“, „Нискоградба“ и ТППЕ Битола и останатите јавни претпријатија, се на терен за справување со поројните дождови кои попладнево ја зафатија Битола,со што се поплавија одредени…
Битола вечерва беше зафатена од големо невреме  со обилни врнежи дожд и град. Дел од улиците се наполнаа со вода, а атмосферската канализација не можеше даја собере надојдената вода од…
Четворица новозаболени и тројца оздравени од КОВИД-19 се регистрирани во Битола во денешниот здравствен билтен. Со ова бројот на заразени во Битола се искачи на 59.  Ова досега е најголема…
Тројцата позитивни на КОВИД-19 регистрирани денеска во Битола, не се поврзани со веќе познат кластер, информираат за апла.мк од Министерството за здравство.
Тројца новозаболени се регистрирани во последните 24 часа во Битола, со што вкупниот број на заразени од КОВИД-19 е 55. Во здравствениот билтен има и двајца оздравени битолчани Во Ресен…
Во планот за чист воздух на Министерството за животна средина за 2020 г предвидени се 1,5 милиони денари за енергетски ефикасна фасада и покрив на објектот со кабинети во Медицинско…
Oд Центарот за јавно здравје Битола не информираа дека во еден од фамилијарните кластери заболени од ковид-19 две деца се средношколци. Едното дете нема пријавено ниту еден контакт, а другото…
Град наврна како снег во Битола. Од врнежите побелеа тревните површини во градот. Дел од улиците се преполанаа со вода зашто атмосферската канализација не можеше да го прифати обилниот прилив…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани