Webp.net gifmaker

Денес

НА ДЕНЕШЕН ДЕН, 20 ЈУЛИ 1997, во Скопје почина Лилјана Ахилова ЧАЛОВСКА, припадник на македонското националноослободително и комунистичко движење и учесник во Антифашистичката војна во Вардарскиот дел на Македонија, новинар, политичар, општественик и поетеса.
(Преземено од Иновативност.мк) Дигитализацијата е поим кој ќе го одбележи туристичкиот сектор во годините што доаѓаат, а сé под императивот “паметен туризам“. Но, многу малку сме свесни што значи самата…
По дождот и сончевите периоди на небото над Битола се појавија две виножита, едно над друго,  мамејќи ги погледите на битолчани кон ѕуниците. 
Регионалното географско друштво ГЕОСФЕРА - Битола, како граѓанска организација која делува во секторите екологија и образование, заврши со имплементација на проектот „Разбудете ја ЕКО-СВЕСТА во СЕБЕ“ поддржан од Фондацијата Отворено…
Еден новозаболен од КОВИД-19 е регистриран денес во Битола, со што вкупниот број е 85 заразени од почетокот на кризата.
На денешен ден, 17 јули во  2016 година во Скопје, починал Трајче ГРУЈОСКИ, припадник на македонското националноослободително и комунистичко движење и учесник во Антифашистичката војна во Вардарскиот дел на Македонија.
Откако Државната изборна комисија вечерва ги објави првичните резултати од вчерашните предвремени Парламентарни избори, Васко Мавровски, кој инаку е портпарол на ВМРО ДПМНЕ во Битола, на неговиот личен профил на…
Вчерашниот голем број позитивни во Битола, вкупно 11,  се должи на промената на пристапот на тестирање, соопштила на денешниот состанок на Кризниот штаб, директорката на Центарот за јавно здравје, Елизабета…
Го победивме и на избирачкото место каде што гласаше нашиот противкандидат во Битола, изјави синоќа претседателот на СДСМ во Битола, Златко Ќурчиевски при прогласувањето на победа на Коалицијата „Можеме“ во…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани