Соопштенија

Здружението за истражување, анализа, стандардизација и сертификација ИАСС Скопје и додели на Националната установа Универзитетска библиотека НУУБ „Св.Климент Охридски“ - Битола "Сертификат за општествена одговорност IASS : RES.C 2020: 2020“.…
Поради голем дефект на водоводна мрежа без вода останаа жителите од улицата "Прилепска" и делови од населбата Јенимаале.
Во пензионерскиот клуб при Здружението на пензионери во Битола денес започна обуката на волонтери коишто треба да бидат ангажирани за изработка на пензионерската социјална карта. Поради применување на мерките за заштита…
ЗОШТО Е ВАЖНО НА ДЕТЕТО ДА МУ ЧИТАМЕ НА ГЛАС? НУУБ „Св. Климент Охридски“ – Битола како дел од своите програми, насочени  кон заедницата  Ве повикува да се придружите на Кампањата…
  Поради дефект на водоводната мрежа кај кружниот тек кај Веро,  без водоснабдување се РЕМО зградите на улица Васко Карангелевски и дел од улицата Анести Пановски, исвестуваат од ЈКП "Водовод".
Со примена на мерките за заштита од ковид-19, одредени активности во Здружението на пензионери нормално се одвиваат. На денешната 27 седница на Извршниот одбор со која претседаваше Томе Димитровски беа…
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија започна постапка за ажурирање на членството и регистрација на секој член. Постапката, според утврдена процедура ќе се спроведува до 25 февруари. Во овој период претставници на…
Јп Комуналец Битола Ви гo честита големиот христијански празник Богојавление - Водици и Ви посакува здравје, благосостојба и љубов. Среќен празник.
Едно до најпрепознатливите фризерски студија во регионот „Студио Кики“ под водство на врвната фризерка Кристина Кики Серафимова подарува бесплатен курс за фризер за лице со попреченост. Со оваа хумана мисија…
АД ЕСМ Подружница РЕК „Битола“ на сите православни верници во Република Северна Македонија им посакува среќни Божични празници, здравје, радост, храмонија и благосостојба во домовите. 
АД ЕСМ Подружница РЕК„ Битола“ на своите вработени и на сите жители на Република Северна Македонија им ја честита Новата 2021 година со желби за здравје, љубов, слога, хармонија, личен…
Здружението на пензионери и денес продолжи со своите активности согласно мерките за здравствена заштита. На посебни три седници се одржани средби со претседателите на месните ограноци со кои раководеа претседателот…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани