Соопштенија

Кандидатот за пратеник од листата на СДСМ и коалицијата “Можеме” за изборната единица 5, Бисера Костадиновска-Стојчевска на Јавното претпријатие ,,Пазари" во Битола му донираше заштитни маски, кои според Комисијата за…
  Извршниот одбор на Здружението на пензионери од Битола под претседателство на Томе Димитровски одржа седница на која се разгледаа актуелните прашања од животот и работата на пензионерите во Битола.…
Јавните претпријатија „Нискоградба“, „Водовод“ и „Пазари“ од Битола го честитат Денот посветен на Св. Кирил и Методиј, сесловенските просветители кои со својата животна посветеност и дела постигнаа неверојатен цивилизациски напредок,…
АД ЕСМ Подружница РЕК„Битола“ го честита Денот посветен на Св. Кирил и Методиј, сесловенските просветители кои со својата животна посветеност и дела постигнаа неверојатен цивилизациски напредок, не само македонската писменост,…
Јавното претпријатие „Стрежево“ го честита Денот посветен на Св. Кирил и Методиј, сесловенските просветители кои со својата животна посветеност и дела постигнаа неверојатен цивилизациски напредок во писменоста на македонскиот и…
АД ЕСМ Подружница РЕК „Битола“ им го честитаат Рамазан Бајрам на сите граѓани од исламска вероисповед кои го слават овој голем муслимански празник и им посакува семејна среќа, добро здравје,…
Јавното претријатие за изградба и одржување на јавен превоз и паркирање и уредување на јавен превоз во Општина Битола, ЈППЈЛП – Битола, им соопштува на граѓаните на Општина Битола, дека…
Се известуваат сите водокорисници дека согласно Одлука на Управниот одбор на ЈП”Стрежево”- Битола број 02-332/2 и 02-333/3 од 18.05.2020година 1. Се отпочнува со полнење на цевководите односно со ставање во…
Членови на битолскиот огранок на Социјал демократскиот сојуз и граѓани со цел да дадат придонес за ублажување на економската криза обезбедија прехрамбени продукти и хемиски средства за хигиена кои како…
ЈКП "Водовод" Битола ги известува граѓаните, дека повремените прекини во водоснабдувањето на улица "Илинденска" се предизвикани од друг изведувач, фирма ангажирана од Министерството за транспорт и врски за промена на…
Во рамките на проектот за реставрација и адаптација на Офицерскиот дом, во салата на Општина Битола се одржа презентација за идејните решенија за неговата функционална употреба. Решенијата произлегоа од претходно…
ЈКП Водовод Битола ги известува граѓаните, поради намалувањето на мерките и забраните како последица од COVID 19, започнува со редовно читање на водомерите.
По повод 7 мај, Денот на полицијата, градоначалничката на Општина Битола м-р Наташа Петровска упати честитка до сите припадници на полицијата. Таа посебно се заблагодарува на СВР Битола, поради заедничката…
Управниот Одбор при ЈКП “Водовод” Битола донесе одлука за спроведување на олеснителни мерки за граѓаните на Општина Битола и околните места кои ги користат водоводните услуги на претпријатието за време…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани