Соопштенија

КЈП Нискоградба Битола ги известува граѓаните дека наплатниот центар во наредниот перод ќе работи од 7 до 17 часот од Понеделник до Петок и од 8 до 14 часот во…
По повод светскиот ден на водата 22ри Март, ЈКП Водовод Битола апелира до сите граѓани рационално и одговорно да ги користат природните водни ресурси, како главен извор на нашето здравје.
Здружението на пензионери Битола, ги известува сите пензионери, дека е во постојана координација со ОО на Црвениот крст Битола и Општина Битола за снабдување и потреба од основни средства за…
ЈКП Водовод Битола согласно новонастанатата ситуација со корона вирусот и препораките и збраните од страна на владата од 23.03.2020 година со ново работно време: - ДИРЕКЦИЈА на ул.Климент Охридски со…
Согласно  мерките и препораките издадени од Владата на РСМ,  а во врска со вирусот COVID19 се известуваат граѓаните  дека сметките за комунални услуги (канализација) за месеците февруари, март и април…
Имајќи ги во предвид одлуката на Владата и препораките на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на РСМ кои се однесуваат за превенција од ширење на корона вирусот и…
Привремено се  затвора добиточниот пазар во Битола со кој стопанисува ЈП Пазари-Битола.  Агенцијата за храна и ветеринарство донесе решение во кое стои дека поради состојбата со корона вирусот се забранува…
Со  цел превенција од ширење на коронавирусот, а согласно Заклучоците донесени на седница на Владата на Република Северна Македонија, Општина Битола, ги информира граѓаните дека превозниците кои вршат општински линиски…
Почитувани граѓани на Битола, Сакаме да Ве известиме дека Платформата за следење на квалитетот на амбиенталниот воздух ЗЕМИ ЗДИВ Битола на денешната седница на Управниот одбор донесе Одлука со која…
ЈКП "Водовод" Битола известува дека на ден 10.03.2020 година поради интервенција на водоводната мрежа, од 9 до 13 часот ќе има прекин на водоснабдувањето во подрачјето кај Градската библиотека и…
ЈКП „Водовод“ од рано утрово работи на санирање на дефект на водоводна цевка Ф 250 мм на улицата „Кирил Пејчиновиќ“, над Црн Мост во Битола.  Поради дефектот голем дел од…
  По повод одбележувањето на 8-ми Март- Меѓународниот ден на жената, Јавното претпријатие „Стрежево“ упатува честитка до сите припаднички на понежниот пол, оддавајќи почит и признание на вековната борба на жената…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани