Денес

Почитувани верници од христијанска вероисповед!Почитувани сограѓани! Живееме тешки денови, период во кој животот на луѓето е во сериозна опасност насекаде во светот, па и кај нас.Годинава, за жал, овој голем…
Со желба за здравје, благосостојба и хармонија ЈКП „Нискоградба“ им го честита најголемиот христијански празник, Христовото воскресение – Велигден на сите христијански верници.
Со желба за здравје, благосостојба и хармонија ЈП „Пазари“ им го честита најголемиот христијански празник, Христовото воскресение – Велигден на сите христијански верници.
Со желба за здравје, благосостојба и хармонија ФОД ДООЕЛ-АД ЕСМ им го честита најголемиот христијански празник, Христовото воскресение – Велигден на сите христијански верници.
Во Општина Битола во изминативе три  дена се поделени над 300 хуманитарни пакети преку ОО СДСМ. Во акцијата учествуваа голем дел од членовите, раководството на општинската организација, градоначалничката Наташа Петровска,…
Во Општина Новаци и денеска се мијат и дезинфицираат улиците и јавните површини. Екипите на ЈКП Комунална Хигиена - Општина Новаци се на терен.  -Заедно во подигнување на нивото на јавната…
НА ДЕНЕШЕН ДЕН, 17 април 2004 година почина најмладиот народен херој во цела некогашна Социјалистичка Федеративна Република Југославија (СФРЈ), ФАНА КОЧОВСКА-ЦВЕТКОВИЌ. Родена била во селото Лавци, Битолско, на 27 јули 1927…
ЈП "Стрежево" - Битола спроведе  акција за чистење на делот околу вливот во акумулацијата Стрежево. Од таму апелираат  до граѓаните за совесно и правилно да манипулираат со својот отпад, со цел да…
Земјотрес со магнитуда од 4,1 степени во 14,10 часот  е регистриран во Северна Грција, односно 24 км северно од градот Кочани. Земјотресот е почувствуван и во Битола

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани