2win800x200

Денес

Регионалното географско друштво ГЕОСФЕРА - Битола, како граѓанска организација која делува во секторите екологија и образование, заврши со имплементација на проектот „Разбудете ја ЕКО-СВЕСТА во СЕБЕ“ поддржан од Фондацијата Отворено…
Еден новозаболен од КОВИД-19 е регистриран денес во Битола, со што вкупниот број е 85 заразени од почетокот на кризата.
На денешен ден, 17 јули во  2016 година во Скопје, починал Трајче ГРУЈОСКИ, припадник на македонското националноослободително и комунистичко движење и учесник во Антифашистичката војна во Вардарскиот дел на Македонија.
Откако Државната изборна комисија вечерва ги објави првичните резултати од вчерашните предвремени Парламентарни избори, Васко Мавровски, кој инаку е портпарол на ВМРО ДПМНЕ во Битола, на неговиот личен профил на…
Вчерашниот голем број позитивни во Битола, вкупно 11,  се должи на промената на пристапот на тестирање, соопштила на денешниот состанок на Кризниот штаб, директорката на Центарот за јавно здравје, Елизабета…
Го победивме и на избирачкото место каде што гласаше нашиот противкандидат во Битола, изјави синоќа претседателот на СДСМ во Битола, Златко Ќурчиевски при прогласувањето на победа на Коалицијата „Можеме“ во…
Според информации од СДСМ Битола од 142 Обработени Гласачки Места Во Битола Води СДСМ Со 1270 Гласови
Според информации од Изборниот штаб на СДСМ во Општина Новаци партијата води со 991 глас пред гласовите на ВМРО ДПМНЕ 941. 
Според информации од Изборниот штаб на СДСМ во Општина Новаци партијата води со 991 глас пред гласовите на ВМРО ДПМНЕ 941. 
Според извори од СДСМ од  обработените гласови од  87 избирачки места води СДСМ во Битола со 1284 гласови. Убедлива победа СДСМ бележи и во некои села, како Нижеполе и Маловишта. 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани