2win800x200

Денес

Две новозаболени лица се регистрирани денес во Битола, со што вкупниот број позитивни на КОВИД-19 сега е 37.  Драстично се зголемува бројот на заболени во  Ресен, каде се регистрирани 13…
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, при денешната посета на Преспа,  по повод одбележувањето на  двегодишнината од потпишувањето на Преспанскиот договор, дојде кај некогашниот граничен  преминна Маркова нога и се…
Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140-Куманово 2-Дебар 1-Штип 6-Тетово 19-Струга 5-Велес 2-Охрид 11-Гостивар 4-Свети Николе 1-Ресен 2…
Заборавеното и разурнато училиште „Димитар Влахов“ во преспанското село Љубојно ќе се обнови и ќе стане Центар за промоција на македонскиот јазик, објави СДК.МК.  На 15 ноември 1945 година во…
На денешната седница на Владата донесен е Протоколот за работа на угостителски објекти за сместување (хотели и други угостителски објекти за сместување), и тој започнува да важи од понеделник, 22…
Од утре, 17 јуни, се отвораат сите гранични премини со примена на мерките што се активни, при што за влез во  Македонија е задолжително да се приложи валиден негативен ПЦР…
Еден позитивен на КОВИД-19 е регистриран денеска во Битола, со што вкупниот број на заболени се искачи 35, а болеста е во тек кај осуммина. Од Центарот за јвно здравје…
Уписите во средните училишта во Битола се спроведуваат во најдобар ред со почитување на протоколите за заштита од КОВИД-19 и по објавениот азбучен ред. Спсиоците со редослед по азвучен ред…
Бројката на зболени од КОВИД-19 во Ресен се искачи на 25, а вкупно 110 нивни директни контакти се под здравствен надозр, информираат од Центарот за јавно здравје во Битола. Првиот…
Во последните 24 часа се направени 841 тестирање, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19. - Скопје 46- Куманово 6- Штип 6- Прилеп 2- Тетово 17- Струга 9- Велес…
  Во Ресен за само неколку денови бројката на заразени од коронавирусот се искачи на 19. Градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски соопшти дека денес се одржа итен состанок на Кризниот штаб. На состанокот службите од Центарот за јавно здравје- Битола кажаа…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани