Webp.net gifmaker

Вилает

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство  Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24) од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено…
Радиото располагаше со 13 000 плочи, а музиката често пати ја изведуваа чалгиски оркестри во живо, сигналот стигнуваше далеку дури до плавиот Јадран, раскажува Диме Миновски. „Бев пресреќен кога слушнав…
Битола е рекордер по бројот на кражби на автомобили во Пелагонискиот регион. Во 2017 година на подрачјето на СВР Битола се украдени 46 возила од кои 32 во Битола, 13…
Регионалното здружение за македонско – руско пријателство „А.А.Ростковски“ од Битола, традиционално со своите членови и пријатели и годинава ја одбележаа Православна нова година со вртење на мазник со паричка.
На 10.01.2018 година околу во 21,05 часот во Битола на ул.„Васко Каранѓелевски“, пред кафе-бар од страна на екипа од Итна медицинска помош било излезено со цел укажување лекарска помош на…
Евергринот добива посебна моќ и значење кога ќе прозвучи низ гласовите на малите и млади музички таленти. Ова несекојдневно уживање на битолчани им го приреди Детскиот хор „Ѕвончиња“ , „Тин…
  Завршена е реконструкцијата на улицата Љубојно во должина од 205 метри.
Во индустриската зона „Жабени“ во тек се интензивни инфраструктурни активности, асфалтирање и поставување на атмосферска канализација. 
Претседателот на Нотарската комора на Република Македонија, Васил Кузманоски и членот  на Управниот одбор, Виолета Ангеловска, во име на комората, предадоа донација во Домот за доенчиња и мали деца во…
Камерниот оркестар на Битола, ќе ја заокружи годината што изминува со новогодишен концерт "Ladies' Symphony" збогатен со повеќе изведувачки и нови песни.
Предлог буџетот за 2018 година ќе се најде на дневен ред на 7-та седница на Советото на Општина Битола во среда на 27 декември. Пред советниците ќе биде и предлог…
 На 24-ти декември во недела со почеток во 11:00 часот ќе се одржи хуманитарната акција: ,,Твоето малку, е некому многу“ во организација на учесниците на школата за лидерство и кариерен…
Битолската полиција поднесе кривична пријава против С.А.(27), С. А. (27) В.К. (37) сите од Прилеп, поради постоење на основи на сомнение за сторени двет кривични дела тешка кражба и едно…
Одделот за внатрешна контрола при МВР е известен за недоманешниот инцидент што се случил помеѓу тројца битолски полицајци. Според полицискиот извештај, пред два дена во 23,30 часот полицискиот службеник И.Д.…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани