Webp.net gifmaker

Крфица

Советничката Анита Ангелевска, која е меѓу обвинетите за случајот „Транспортер“ овој пат на седница на Совет не зборуваше за автобусите и ученичкиот превоз, туку за таксистите. Таа во делот за…
Mojaта порака до младите е или рано да се женат и мажат и да формираат здрави, пред сѐ духовно и физички и интелектуално семејства, а потоа ако некој не е…
Сигурно сте слушнале за амнезија. По дефиниција е губиток на пoмнењето на одреден временски период, а ретко и трајно. Најчесто се јавува како последица на трауми на мозокот или патолошки…
Препораките на ВМРО-ДПМНЕ за заштита од аерозагадувањето на прес конференција ги соопшти битолчанката Виолета Ковачевиќ која изминатите години додека ја обавуваше функцијата советник во битолскиот Совет за време на претходната…
Вчера во руникот Брод Гнеотино багерот СРС 2002  при пренесување ја оштетил транспортната лента ТЗ и носечката конструкција. Од раководството велат дека повредени работници нема, а дека се работи за…
Голема површина со букова шума е исечена во Крушевската корија, во месноста викана Блага Вода, во шумскиот оддел 112, над селото Белушино, пренесува порталот СКД.МК. Исечента површина по големина ја…
Постои нешто кое знаеме дека сакаме да го направиме, а не сме направиле ништо во врска со тоа. Mожеме, а само одолговлекуваме или бараме изговори.
„Пет минути винимание за промена во вашите животи“ е мотото под кое денес (24.10 2018, среда)  во Битола, Европскиот институт за менаџмент, право и дипломатија од Скопје ќе оджри бесплатен…
Битола се помалку е мојата Битола, а веќе четириесетина години ги газам истите улици. Градот тој, а лицата на Широк Сокак непознати. Некогаш од средби со пријатели еден час го…
Сетете се само на детскиот развој. Ништо неможете да правите сами, потребна ви е поддршка – за да проодите, да ја научите азбуката, да научите математика, да научите да комуницирате…
Многу е занимливо колку ние луѓето имаме потреба да докажуваме дека сме во право. Научните истражувања велат дека луѓето трошат 85% од времето и голем дел од својата енергија САМО…
„Непрекинато откривам дека никако неможам да ги откријам луѓето. Она што го кажуваат не е она што го прават, а дали е она што го мислат? Можеби ни сами не…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани